TRZYMAJ FORMĘ

Odsłony: 4912

Podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła również i w tym roku  szkolnym bierze udział w programie promującym aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie: TRZYMAJ FORMĘ.

Temat nienowy, a jednak ciągle aktualny. Nasze nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia prowadzą nas zbyt często do nadwagi, otyłości, chorób serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia czy nowotworów. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego staramy się uwrażliwiać naszych uczniów na potrzebę zbilansowanej diety, która w swoim składzie będzie mieć dużo owoców i warzyw.  Zachęcamy ich także do aktywnego trybu życia, co w erze częstych uzależnień od komputera i Internetu ma niebagatelne znaczenie.  Mamy świadomość, że przykład idzie z góry, dlatego przy okazji my sami, dorośli, próbujemy ograniczać czynniki szkodliwe w naszej diecie i mobilizujemy się do ruchu.  Mam tu na myśli samych nauczycieli, którzy współuczestniczą w programie, a zachęcam do tego również rodziców naszych uczniów.  Razem możemy więcej!

Twórzmy środowisko sprzyjające zdrowiu, dajmy młodym dobry przykład nie używania nikotyny, pokażmy im, że bez alkoholu też można dobrze się bawić. Dbajmy o sprawność naszego ciała i umysłu, bądźmy życzliwi i umiejmy się cieszyć nawet z drobiazgów, a wtedy łatwiej będzie naszym dzieciom i uczniom wchodzić w dorosłość bezpiecznie po utorowanych w pewien sposób ścieżkach.

 

                                               Koordynator programu, Małgorzata Kwiecińska