KONKURSY_PSP5_2016-2017

Odsłony: 5931

Rok szkolny 2015/2016

Archiwum konkursów

 

Rok szkolny 2016/2017

 

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Klasy 4
1 Bartłomiej Sikora
2 Hubert Wnuk
3 Bartłomiej Filiks

Klasy 5
1 Jakub Trojniak
2 Dawid Maziarz
3 Gabriela Wciślik , Jakub Szafranek

Klasy 6
1 Agnieszka Dąbek
2 Maksymilian Zygmuntowicz
3 Julia Siustrzyk

Konkurs Plastyczny „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” 

 

           

   Uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Ewy Bajek, wzięli udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Na początku marca odbyły się eliminacje miejsko-gminne, w których dwie nasze uczennice ze szkoły podstawowej otrzymały nagrody i kwalifikacje do etapu powiatowego. Były to:  Ewa Szcząchór kl. 4b, Gabriela Pliszka kl. 6b.

 

Konkurs literacko-plastyczny „Gdybym był/była superbohaterem…” 

Dnia 9 czerwca o godzinie 14:00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się rozwiązanie konkursu literacko-plastycznego „Gdybym był/była superbohaterem…” oraz wręczenie nagród. 

Łącznie wpłynęło 19 prac, z czego komisja zdecydowała się przyznać I, II i III miejsce oraz 3 wyróżnienia. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nasza uczennica - Nadia Schiffer z kl.6b zdobyła w tym konkursie III miejsce.

 

Andżelika Guściora jest to uczennicą klasy 5a. Ostatnie jej sukcesy to:

 - Uczestnictwo w programie „Mali Giganci”, gdzie była przydzielona do drużyny Omeny Mensah. Zaśpiewała tam dwie piosenki „Niebo to my” i „Read all about it”.

  

Znalezienie się wśród 33 osób, spośród 200 zgłoszonych, zakwalifikowanych do półfinału Ogólnopolskiego Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” im. Marka Grechuty. konkurs organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko” Koncert półfinałowy, wspierany przez TVP2 oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbył się 6 maja w przepięknej scenerii Amfiteatru Łazienek Królewskich w Warszawie, a zmagania konkursowe oceniało jury w którym zasiadali: Natalia Rybicka, Agnieszka Wilczyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Katarzyna Żak i Paweł Małaszyński, a przewodniczył mu Adam Nowak. Andżelika wykonała „Modlitwę” autorstwa Bałuta Okudżawy

- Wyróżnienie  za piosenkę Violetty Villas ,,List do matki", w V edycji Miejsko-Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej "TOBIE MAMO, TOBIE TATO" pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. (24 maja 2017 r. w Niżańskim Centrum Kultury "Sokół" w Nisku oddział w Nowosielcu). W konkursie wzięło udział 59 wokalistów, którzy zaprezentowali się w 45 utworach jako soliści bądź zespoły wokalne. Jury w składzie: p. Ewa Siembida, p. Bartosz Kanach i p. Dariusz Banaś 

Finał V edycji "Eksperymentu Łańcuchowego"

Agnieszka Dąbek z klasy 6b, razem z drużyną Naukowy Zawrót Głowy, w składzie: Bartłomiej Galek i Jakub Kołodziejczyk ze Zbydniowa oraz Łukasz Koszałka z Rudnika, dnia 27.05.2017r., pojechała do Krakowa na konkurs, organizowany przez Uniwersytet Jagieloński, pt. "Reakcja Łańcuchowa". Praca jej drużyny, zajęła 2 główną nagrodę, na 66 prac z kategorii, w której startowali.

       Konkurs polegał na zbudowaniu toru dla kulki o narzuconych wymiarach. Uczestnicy musieli wykazać prawa fizyki, podczas przejazdu kulki i opisać je sędziom, czyli profesorom uczelni. Drużyna Agnieszki, zbudowała cały tor wykorzystując klocki LEGO MINDSTROMS, LEGO TECHNIC oraz LEGO CLASSIC. Wykazali się zdolnościami technicznymi, gdyż klocki trzeba było połączyć tak, aby tor nie rozleciał się, po przejeździe ciężkiej kulki. Zbudowanie projektu, zajęło im nie całe 2 miesiące.

       Agnieszka, mimo, że jest jeszcze w 6 klasie, musiała nauczyć się zjawisk fizycznych i opisać je profesorom z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz udzieliła wywiadu dla TVN 24.

fotorelacja: https://www.facebook.com/EksperymentLancuchowy/photos/a.747030168792430.1073741834.131079583720828/747045345457579/?type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1440587116003370&set=pcb.1440588092669939&type=3&theater

Naukowy Zawrót Głowy:

https://www.facebook.com/naukowyzawrotglowy/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Kangur Matematyczny 2017

  • Maziarz Dawid kl. 5a - wyróżnienie

  • Gancarz Przemysław kl. 3 - wyróżnienie

  • Wnuk Hubert kl. 4b - wyróżnienie

  • Sikora Bartłomiej kl. 4b - wyróżnienie

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku. W konkursie uczestniczyło 21 najlepszych  uczniów z 7 szkół naszej gminy. Nasz szkołę reprezentowali:

  • Bartłomiej Sikora z klasy IVb
  • Emilia Pietrzyk z klasy Vb
  • Dominik Siek z klasy VIb

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe i upominki.

 


Miejsko- Gminny Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” 

   

18 grudnia 2016 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie Miejsko-Gminnego Konkursu na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” i wręczenie nagród laureatom.

     W bieżącym roku na konkurs wpłynęły 74 prace, w czterech kategoriach wiekowych. Szopki wykonywane były indywidualnie lub zbiorowo.
Daniel Kida z klasy 5a naszej szkoły otrzymał nagrodę za wykonaną szopkę. Gratulujemy sukcesu. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w tegoroczny konkurs i wykonali piękne prace.  

Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek w NCK „Sokół”  w Nisku, która czynna będzie do 20 stycznia 2017 roku.

To jest link do zdjęć niektórych szopek w NCK, które brały udział w konkursie 

http://nck.cal24.pl/index.php/fotogalerie/category/253-wystawa-szopek-bozonarodzeniowych

                                                                                                        Ewa Bajek

 

Konkurs plastyczny dla klas czwartych

„Bądź bezpieczny w sieci”

 

I miejsce- Olivier Sokołowski  kl.4a

II miejsce- Hubert Wnuk kl.4b

III miejsce- Amelia Łazorko kl.4a, Marcin Strugalski kl.4b

wyróżnienie: Jakub Świąder kl.4b

 RYSUNKI

Przewodnicząca komisji konkursowej: p. Ewa Bajek

Członek komisji i organizator konkursu: p. Beata Śnieżek

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno -religijnej

Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Andżelika Guściora-śpiew, Agata Szozda-skrzypce i Bartek Sikora-klarnet zdobył II miejsce.

 

XVIII Rejonowy Konkurs Piosenki "Partyzancka Dola" w Ulanowie

Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Andżelika Guściora-śpiew, Agata Szozda-skrzypce i Bartek Sikora-klarnet, zajął I miejsce

V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Debiut 2016 w Siedlcach

W dniu 20.10.2016 r Andżelika Guściora z kl.5a  wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej I Młodzieżowej Debiut 2016 w Siedlcach. Andżelika została laureatką 2 miejsca w kategorii klas 4-6 z piosenką Edyty Górniak ,,Niebo to my." Gala laureatów i rozdanie nagród odbędzie się  27.10.2016r. w MOK Siedlce.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Bezpieczne wakacje 2016"

 

 W czwartek 13 października 2016r. uczniowie naszej szkoły, Hubert Wnuk z kl.4b oraz Kornelia Wilk z kl. 6b,otrzymali nagrody z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nisku mł. insp. Janusza Śniosa za prace plastyczne wykonane na konkurs "Bezpieczne wakacje 2016". Gratulujemy sukcesu w etapie powiatowym i życzymy powodzenia w kolejnym - wojewódzkim (więcej>>).  

Opiekun - Ewa Bajek